SPECTRAL 2.0 - TECHNOLOGIA DLA PROFESJONALISTÓW

Renowacyjne lakiernictwo samochodowe zrobiło w ostatnim czasie duży krok naprzód. Jest to odpowiedź na rosnące wymagania klientów i producentów samochodów. Już nie wystarczy dobrze zabezpieczyć auto przed korozją i polakierować tak, żeby nie było widać różnicy sprzed kolizji. Dziś, oprócz wspomnianych, liczy się czas, a odtworzenie powłoki jest zdecydowanie trudniejsze niż dawniej. Dlaczego? Ponieważ pojawiło się bardzo dużo nowych efektów, które lawinowo zyskują popularność wśród klientów salonów samochodowych. Jeśli dodamy do tego obniżanie grubości powłok, związane z ekologią i oszczędnościami, pojawia nam się spore wyzwanie podczas renowacji powypadkowej.

AMBICJE LINII SPECTRAL

Powyższe trendy są prawdziwym wyzwaniem dla laboratoriów NOVOL. Intensywne prace prowadzą do powstania nowych, doskonalszych rozwiązań, które sprawiają, że marka Spectral coraz częściej jest wymieniana wśród liderów innowacji w swojej branży. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się dwie świetnie przyjęte linie kolorystyczne: wodorozcieńczalny Spectral WAVE 2.0 i konwencjonalny Spectral BASE 2.0. Ten pierwszy szybko podbija rynki Europy Zachodniej, a w Polsce notuje bardzo duże wzrosty sprzedaży i liczby użytkowników. Spectral WAVE 2.0 jest uważany za jeden z najlepszych systemów wodorozcieńczalnych na rynku. Jego świetne parametry, takie jak czas schnięcia, efektywność aplikacji, przyjazność użytkownikowi oraz kolorystyka budzą uznanie użytkowników. Żeby podtrzymać świetną passę na rynku pojawiły się dodatki umożliwiające przygotowanie koloru Spectral WAVE 2.0 w wersji jednowarstwowej z przeznaczeniem do komór silnika. Innowacyjność tego rozwiązania polega na możliwość lakierowania również elementów zewnętrznych, np. listew, zderzaków czy lusterek w jedwabistym kolorze bez stosowania lakieru bezbarwnego.

TECHNOLOGIA ZERO-ZERO

W ślad za nowoczesnymi liniami kolorystycznymi pojawiają się doskonałe wyroby uzupełniające technologię. Podczas największych na świecie targów branżowych Automechnika we Frankfurcie miała miejsce premiera podkładu aspartanowego Spectral UNDER 00-RACE. To przełom w lakiernictwie. Podkład jest wielofunkcyjny, a przy dużym wypełnieniu może być szlifowany już po 20 minutach od nałożenia, i to bez wygrzewania. Kolejną nowością jest podkład mokro na mokro Spectral UNDER 325-00, który od momentu pojawienia się w sprzedaży zyskuje coraz większe grono wiernych użytkowników. Za to typowym podkładem grubowypełniającym jest Spectral UNDER 355-00, a uniwersalnym podkładem nowy Spectral UNDER 365-00, następca cieszącego się sporym powodzeniem Spectral UNDER 365. Wszystkie podkłady są w szarościach widmowych i już teraz dostępne na rynku.

Razem z podkładami pojawił się szybki lakier bezbarwny Spectral KLAR 525-00, a już teraz NOVOL zapowiada wprowadzenie kolejnych lakierów, które z pewnością staną się sporym wydarzeniem na europejskim rynku. O tym jednak wiosną.