Części składowe systemu SPECTRAL WAVE 2.0

Regał

składający się z 7 półek, zamykany drzwiami przesuwnymi. Wymiary ramy: 210x120x30 cm (wys./szer./gł.).

Waga

wysokiej klasy elektroniczna waga pracująca w zakresie do 7,5 kg z dokładnością odważania 0,01g. Waga współpracuje z programem Car Color, co umożliwia automatyczną korektę przedozowanych pigmentów oraz pozwala prowadzić w warsztacie gospodarkę magazynową.

Stolik

wielofunkcyjny z blatem wykonanym ze stali nierdzewnej, dodatkową półką i szufladą.

Color-box

oryginalne wymalowane wzorniki uporządkowane wg marek producentów samochodów (opcjonalnie w ułożeniu chromatycznym) umieszczone w specjalnej szafce. Duża ilość alternatyw pozwala na optymalny wybór koloru najbardziej zbliżonego do naprawianego samochodu. Trzy razy w roku color-box uzupełniany jest o najnowsze kolory.

Wachlarz dobarwiania

zawiera natryśnięte próbki pigmentów w czystym tonie oraz dodatkowo w połączeniu z białym i ze srebrnym pigmentem, z informacją o sile krycia, odcieniu i flopie.

Program Car Color

przyjazny dla użytkownika program komputerowy z bazą danych receptur, pozwalający na korygowanie przedozowań oraz prowadzenie własnego archiwum receptur. Pozwala użytkownikom na prowadzenie zaawansowanej gospodarki magazynowej oraz zarządzanie i archiwizowanie napraw wykonywanych w warsztacie.

Bieżące aktualizacje  bazy receptur oraz  wzorników kolorów zapewniają ciągły rozwój systemu Spectral WAVE 2.0.