SPECTRAL KLAR 565-00, POWRÓT LEGENDY

We wrześniu 2012 roku na rynku pojawił się lakier bezbarwny Spectral KLAR 565. Wprowadzenie tego produktu zrewolucjonizowało rynek napraw renowacyjnych. Był to pierwszy tak szybki lakier, którym można było polakierować cały samochód. Konkurencja również oferowała szybkie lakiery bezbarwne ale te dawały szansę tylko na naprawy miejscowe typu smart lub maksymalnie do trzech elementów. Spectral KLAR 565 mógł być stosowany także podczas renowacji całego samochodu. Również czas suszenia w kabinie był o połowę krótszy, dzięki czemu można było uzyskać spore korzyści: lakiernik mógł znacznie przyspieszyć pracę, szef warsztatu notował oszczędności energii i czasu, a właściciel samochodu mógł szybciej odebrać swój pojazd. Przez lata, dzięki bardzo dobrym parametrom, Spectral KLAR 565 zyskał na świecie grono wiernych fanów, którzy nie wyobrażają sobie pracy z innym lakierem. W niektórych krajach słowo „KLAR 565” stało się synonimem szybkiego lakieru do napraw małych i dużych powierzchni.

Przyszedł czas na kolejny przełom. Spectral KLAR 565 doczekał się następcy. Powstał Spectral KLAR 565-00. NOVOL jest przekonany, że stworzył kolejny wyrób, którego pojawienie się na rynku wywoła spore zamieszanie, a sam produkt odniesie jeszcze większy sukces niż jego protoplasta.

W ostatnim czasie rynek wzbogacił się o kilka ultraszybkich lakierów bezbarwnych opartych na żywicy aspartanowej. Niestety mają one wady, które mocno rzutują na efekt końcowy. Przede wszystkim są „żółte”, do bazy wodnej należy dodać utwardzacz, a baz rozcieńczalnikowych w ogóle nie można nim pokrywać. Inaczej jest z lakierem Spectral KLAR 565-00. Jest on stworzony na bazie specjalnych żywic akrylowych co niweluje do zera wady aspartanu zachowując najlepsze parametry. Trudno w jednym zdaniu wymienić wszystkie jego zalety. Na pewno duże wrażenie robi czas schnięcia. W kabinie to 5 minut (60°C), a w warunkach pokojowych (20°C) to zaledwie 3 godziny. Po schłodzeniu można przystąpić do uzbrojenia samochodu, a amatorzy polerowania mogą śmiało chwycić za polerkę. Inną, nie mniej ważną cechą, jest bardzo duża twardość powłoki chroniąca samochód przed zarysowaniami eksploatacyjnymi. Poza tym wysoka transparentność i rozlewność powodują, że lakier aplikuje się łatwo nie stwarzając problemów nawet poczatkującym adeptom zawodu. Dodajmy sporą oszczędność materiału przez bardzo dużą zawartość części stałych oraz doskonały wygląd końcowy.

Spectral KLAR 565-00 wchodzi w skład najnowszej technologii napraw Spectral 2.0 obok podkładów: Spectral UNDER 325-00, Spectral UNDER 355-00 i Spectral UNDER 365-00, docenianego przez fachowców i określanego jako jeden z najlepszych systemów kolorystycznych na rynku Spectral WAVE 2.0 i lakieru bezbarwnego Spectral KLAR 525-00. Należy jeszcze dodać niezwykle dobrze odebrany przez lakierników podkład Spectral UNDER 00-RACE, który pozwala na szlifowanie już po 20 minutach w warunkach pokojowych (20°C) przy bardzo dobrym wypełnieniu oraz innych parametrach cechujących najlepsze podkłady.

Niedowiarkom producent linii Spectral, firma NOVOL proponuje pokazy podczas normalnego funkcjonowania lakierni. Użytkownicy tej technologii dzielą się szeroko, swoimi spostrzeżeniami, w mediach społecznościowych. Warto poczytać.