CZYSTA BLACHA
POWRÓT

 

CZYSTA BLACHA
Karoserie aut z lat 80-90tych wymagają renowacji innego typu niż Oldtimery. Rzadko kiedy są tak skorodowane, że niezbędna jest całościowa renowacja blacharska. Najczęściej punktowo wymienia się skorodowane fragmenty blach a poszycia czy całe elementy takie jak np. progi czy błotniki wymienia się na nowe gdyż wciąż jest duża dostępność części blacharskich.
Usuwanie starych warstw lakierowych niezbędne jest wtedy gdy chcemy przeprowadzić pełną renowację lakierniczą karoserii. Po oczyszczeniu dokładnie widzimy w jakim stanie jest stal i gdzie zaczęła tworzyć się korozja, której w trakcie oględzin powłoki lakierowej nie było widać.

CZYSZCZENIE MECHANICZNE
Najlepszym, sprawdzonym i najpopularniejszym sposobem usuwania starych powłok jest mechaniczne szlifowanie powierzchni. Sposób ten gwarantuje największą kontrolę nad całym procesem lecz jest czasochłonny. Do usuwania używamy szlifierek rotacyjnych, mimośrodowych z papierami ściernymi o grubych gradacjach lub specjalnych krążków nylonowych. W większości przypadków oczyszczanie mechaniczne bardzo dobrze ściąga miejsca, w których utworzyła się korozja. Dobrą praktyką jest usuwać stare warstwy poprzez szlifowanie w dwóch krokach: Krok 1 - zgrubnie P60 Krok 2 - wykończeniowo P80÷P120

CZYSZCZENIE STRUMIENIOWO-ŚCIERNE
Zalecane jest głównie do czyszczenia:

  • - komory silnika
  • - komory bagażnika
  • - podwozia
  • - wszystkich trudnodostępnych miejsc

Metoda ta, ze świadomym podejściem i odpowiednim ścierniwem doskonale sprawdza się w usuwaniu starych warstw na całych karoseriach aut typu oldtimer. Natomiast youngtimery mimo, że już ocynkowane ale za to zbudowane już z nieco cieńszej blachy, którą łatwiej możemy zdeformować w trakcie stosowania tej metody.

HYDRODYNAMICZNE CZYSZCZENIE POWŁOK WODĄ Metoda ta staje się coraz bardziej popularna i lubiana przede wszystkim za brak wpływu na deformacje i przegrzewanie się poszyć w trakcie usuwania starych warstw lakierowych. Stosowana woda posiada w swoim składzie inhibitory korozji, które eliminują ryzyko przyspieszenia procesu korodowania. Po zakończonym procesie powierzchnia jest w 100% sucha, czysta i gładka. Gładką stal należy przeszlifować szlifierką rotacyjną lub mimośrodową z papierem ściernym o gradacji P80÷P120 w celu zapewnienia odpowiedniej przyczepności mechanicznej dla aplikowanych na nie kolejnych warstw w dalszym procesie technologicznym.

 

POWRÓT