CZYSTA BLACHA
POWRÓT

 

SZPACHLOWANIE - REKONSTRUKCJA PIERWOTNYCH KSZTAŁTÓW NADWOZIA
BLUE LIGHT

Szpachlówka lekka multifunkcyjna

Karta techniczna

Karta bezpieczeństwa

Szpachlówka poliestrowa, która dzięki specjalnie wybranym lekkim wypełniaczom i żywicy daje duży komfort pracy przy profilacji elementów nadwozia. Przy aplikacji na większą powierzchnię i przy większej ilości mieszanej jednorazowo szpachlówki, bardzo ważne jest dokładne zmieszanie żywic poliestrowych z utwardzaczem. W przeciwnym wypadku może się to później objawiać przebarwieniami powłoki dekoracyjnej wymagającymi ponownego lakierowania. W szpachlówce Blue Light zastosowanie znalazła unikalna technologia "Mixing indicator" (wskaźnik kolorystyczny poziomu polimeryzacji).
"Mixing Indicator" pozwala wzrokowo ocenić dokładność wymieszania szpachlówki z utwardzaczem i uniknąć ewentualnych błędów w proporcjach mieszanych komponentów. Szpachlówka jest błękitna, po zmieszaniu z utwardzaczem zmienia barwę na szarą, by po zakończaniu procesu polimeryzacji stać się jasno beżowa. W szpachlówkach poliestrowych naturalnym zjawiskiem jest proces sedymentacji i wypływania części żywicy wraz z barwnikiem na powierzchnię. Jest to zjawisko jak najbardziej normalne i powszechne dla tego typu produktów. Zawsze należy ujednolicić konsystencję produktu poprzez zamieszanie go przed połączeniem z utwardzaczem.

WŁAŚCIWOŚCI
 • - bardzo łatwa obróbka zgrubna i wykończeniowa
 • - doskonała do profilowania kształtów na dużych powierzchniach
 • - bezpieczna technologia MIXING INDICATOR gwarantuje dokładność wymieszania komponentów
 • - kremowa konsystencja ułatwiająca aplikację
 • - bardzo niski skurcz objętościowy dzięki zastosowaniu wypełniaczy sferycznych

 


 

ELASTIC FIBER

Szpachlówka z włóknem szklanym

Szpachlówka z włóknem szklanym o zwiększonej elastyczności zaopatrzona w kolorystyczny wskaźnik poziomu polimeryzacji - Mixing indicator. W przypadku dużych deformacji powierzchni detalu rekomendujemy zastosowanie specjalnej szpachlówki Elastic Fiber, której bardzo krótkie szklane włókna tworzą odpowiedni fundament i konstrukcje dla kolejnych warstw.
"Mixing Indicator" pozwala wzrokowo ocenić dokładność wymieszania szpachlówki z utwardzaczem i uniknąć ewentualnych błędów w proporcjach mieszanych komponentów. Szpachlówka jest jasnozielona, po zmieszaniu z utwardzaczem zmienia barwę na szaro-zieloną, by po zakończaniu procesu polimeryzacji stać się jasnożółto-beżową. W szpachlówkach poliestrowych naturalnym zjawiskiem jest proces sedymentacji i wypływania części żywicy wraz z barwnikiem na powierzchnię. Jest to zjawisko jak najbardziej normalne i powszechne dla tego typu produktów. Zawsze należy ujednolicić konsystencję produktu poprzez zamieszanie go przed połączeniem z utwardzaczem.

WŁAŚCIWOŚCI

 • - stabilny fundament do wypełniania nierówności po skończonych pracach blacharskich
 • - łatwa aplikacja na dużych powierzchniach
 • - bardzo niski skurcz objętościowy dzięki użyciu włókien szklanych
 • - bezpieczna technologia MIXING INDICATOR gwarantuje dokładność wymieszania komponentów - zmiana koloru szpachlówki z jasnozielonego na jasnobeżowy sygnalizuje gotowość do szlifowania
 • - bezpieczna aplikacja grubszych warstw (2-3 mm) dzięki zastosowaniu elastycznej żywicy

 


 

ALUMINIUM

Szpachlówka z pyłem aluminiowym

Szpachlówka z pyłem aluminiowym przeznaczona do profilacji silnie nagrzewających się detali, szczególnie pokrywy silnika, a także dachu czy górnych partii błotników. Zaopatrzona w pył aluminiowy specjalnie wyselekcjonowany pod kątem najlepszej przenikalności cieplnej-doskonale wypełnia swoje zadanie.
W szpachlówkach poliestrowych naturalnym zjawiskiem jest proces sedymentacji i wypływania części żywicy wraz z barwnikiem na powierzchnię. Jest to zjawisko jak najbardziej normalne i powszechne dla tego typu produktów. Zawsze należy ujednolicić konsystencję produktu poprzez zamieszanie go przed połączeniem z utwardzaczem.

WŁAŚCIWOŚCI

 • - idealna aplikacja na dużych powierzchniach (pokrywy silnika, dachy)
 • - zawartość aluminium gwarantuje bardzo dobre odprowadzanie ciepła
 • - bardzo niski skurcz objętościowy dzięki zawartości pyłu aluminiowego
 • - posiada cechy konstrukcyjne do wypełniania większych nierówności
 • - ciemnoszary metaliczny kolor

 


 

 

POWRÓT